321-Start 2018

    Od połowy sierpnia do końca 2018 roku fundacja  realizowała  kolejną  edycję  programu   „321-Start”  Festiwal  Twórczości Medialnej  Młodzieży.  Zajęcia cykliczne prowadzone były w dziewięciu miejscach, głównie w szkołach podstawowych i średnich.Program przewidywał również udział zainteresowanych w warsztatach specjalistycznych. Pierwsze takie warsztaty – reżyserskie – odbywały się jeszcze w okresie letnim w Łebie, przy okazji XXII edycji Międzynarodowych Warsztatów „Jedno Ujęcie”; Na początku października b. r.  młodzież ze szkół w Krzyżu Wlkp, Warszawie i grupa działająca przy Fundacji „Filmowiec” z Poznania, uczestniczyła w Międzynarodowych Warsztatach Filmu Animowanego FAZE w Kudowie Zdroju;

W pierwszej połowie listopada 2018 roku odbył się w Gdańsku i Gdyni program Polsko – Ukraińskiej Wymiany Młodzieży. Były to głównie praktyki dziennikarskie pod hasłem „Niepodległość”.  W I Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku zrealizowano praktyki dziennikarskie-telewizyjne, dokumentując przy okazji działania artystyczne związane z 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę.Uczestnicy zjazdu odwiedzili też Muzeum Marynarki Wojennej oraz Akademię Morską.Brali też udział w pokazie filmu dokumentalnego w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Zajęcia cykliczne odbywają się sukcesywnie w Liceum Ogólnokształcącym w Strzelinie;  w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3  w Strzelinie;w Szkole Podstawowej w Krzyżu Wielkopolskim;  Zespole Szkół Technicznych w Kole;Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II  w Kudowie Zdroju;w Szkole Podstawowej nr 3 w Lesznie,  im. Marii Skłodowskiej – Curie;oraz Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

Tradycyjnie w kilku szkołach, głównie tam gdzie realizowany był program warsztatów obywały się też pokazy zestawu filmów zgłoszonych do konkursu filmowego. Młodzież oceniała zaprezentowane prace rówieśników. I tak, w Liceum Ogólnokształcącym w Kudowie Zdroju filmy oceniono następująco:  MANIFEST KINA otrzymał  47 pkt,  filmy HOUSE FOR A HEDGEHOG i HAMBURGER po 37 pkt,  TO FLY  35 pkt;  DESERT 33 pkt; MAGICLAND 27 pkt;  POWER OF MAKE UP 25 pkt;  FOR JOUR IMAGINATION  22 pkt;  MINDOCRAFT SURIVAL 19 pkt;  ZAGUBIONA PŁYTA 17 pkt; LECIUTKIE PLECAKI 12 pkt; WYBÓR,  POLA i ROMANTYCZNA DUSZA  po 10 pkt; NIE MÓW HOP BUSINESSMEN  po 9 pkt; POLSKA GRYPA  6 pkt.

W  Szkole Podstawowej Zespołu Szkół Publicznych w Kudowie Zdroju oceniano:  MANIFEST KINA  36 pkt; TO FLY  31  pkt;  HAMBURGER  30 pkt;  HOUSE FOR A HEDGEHOG  29 pkt;  DESERT  25 pkt; MINDOCRAFT SURIVAL  22 pkt;  MAGICLAND  i ROMANTYCZNA DUSZA po 21 pkt;  FOR JOUR IMAGINATION i LECIUTKIE PLECAKI po 18 pkt;  NIE MÓW HOP 17 pkt;  WYBÓR  ZAGUBIONA PŁYTA i POWER OF MAKE UP po 16 pkt;  POLA 14 pkt; BUSINESSMEN 13 pkt; POLSKA GRYPA 12 pkt.

W Publicznej Szkole Podstawowej w Szczelinie głosowano następująco: MANIFEST KINA 25 pkt; HOUSE FOR A HEDGEHOG 23 pkt;  HAMBURGER  22 pkt; TO FLY 21 pkt; DESERT 20 pkt;  POWER OF MAKE UP  18 pkt;  FOR JOUR IMAGINATION LECIUTKIE PLECAKI  po 17 pkt;  MINDOCRAFT SURIVAL 16 pkt; POLA 14 pkt; ROMANTYCZNA DUSZA  12 pkt;  WYBÓR i BUSINESSMEN po  11 pkt; NIE MÓW HOP i ZAGUBIONA PŁYTA po 6 pkt; POLSKA GRYPA 5 pkt; MAGICLAND 4 pkt.

W Zespole Szkół Technicznych w Kole filmy oceniono:

Projekt „321-Start” Festiwal Twórczości Medialnej Młodzieży został dofinansowany przez MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ.