„Pierwszy Film” w Wielkopolsce i… nad polskim morzem

      Przyjmujemy nadal zgłoszenia zainteresowanych udziałem w zaplanowanych na 23 – 29 sierpnia b. r. warsztatach filmowych w Łebie.Proponujemy tydzień nauki filmowania i równocześnie możliwość sprawdzania się kilku specjalnościach związanych z realizacją filmów w ekipie filmowej. Będziemy ćwiczyli  działania operatora kamery, dźwiękowca, oświetleniowca i reżysera na planie filmowym. Będziemy też próbowali kandydatów na aktorów do filmu fabularnego.

Ramowy program dnia:   8.3o Śniadanie   9.3o Zajęcia teoretyczne (język filmu, kadrowanie, analizy warsztatowe fragmentów filmów) 12.oo Praktyki reżyserskie i operatorskie   14.oo  Obiad  i czas wolny 17.3o Konkurs fotograficzny – omawianie zadań   19.3o Kolacja  20.3o  Pokazy krótkich filmów. Praktyki oświetleniowe.  Informacji udzielamy drogą elektroniczną na adres:  pm@321-start.pl  później również telefonicznie.  Projekt „Pierwszy Film” Warsztaty Medialne dla Młodzieży jest realizowany od kwietnia 2018 roku w sześciu miejscach  w Wielkopolsce. W Zespole Szkół w Krzyżu Wielkopolskim;w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole;w Liceum Ogólnokształcącym w Koninie;  w klasie gimnazjalnej w Szkole Podstawowej im. Zbigniewa Herberta we Wronkach;

w klasie gimnazjalnej w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Szamotułach;

w Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Dąbrowskiego w Rawiczu;

Już na początku realizacji projektu udało się przeprowadzić wycieczkę do Łódzkiej Szkoły Filmowej i Muzeum Kinematografii.

Ze względu na remont Muzeum Kinematografii w Łodzi kolejne odwiedziny odkładamy ale za to planujemy jeszcze w okresie letnim wycieczkę do Szkoły Filmowej w Gdyni. Prawdopodobnie jesienią odwiedzimy też Warszawską Szkołę Filmową.

„Pierwszy Film” jest współfinansowany przez WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE.