„Pierwszy Film” w Wielkopolsce i… nad polskim morzem

   Warsztaty filmowe w Łebie zakończone. Uczestnicy z Poznania i Krzyża Wielkopolskiego mieli możliwość sprawdzania się w ekipie filmowej w kilku specjalnościach, związanych z realizacją filmów. Ćwiczyli  działania operatora kamery, dźwiękowca, oświetleniowca i reżysera na planie filmowym. Była też możliwość udziału w realizowanych miniaturach filmowych w roli aktorów lub statystów.

Można było też zrealizować film animowany na specjalnie przygotowanym stanowisku  – co najmłodsi uczestnicy uczynili.

Projekt „Pierwszy Film” Warsztaty Medialne dla Młodzieży jest realizowany od kwietnia 2018 roku w sześciu miejscach  w Wielkopolsce. W Zespole Szkół w Krzyżu Wielkopolskim;w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole;w Liceum Ogólnokształcącym w Koninie;  w klasie gimnazjalnej w Szkole Podstawowej im. Zbigniewa Herberta we Wronkach;

w klasie gimnazjalnej w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Szamotułach;

w Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Dąbrowskiego w Rawiczu;

Już na początku realizacji projektu udało się przeprowadzić wycieczkę do Łódzkiej Szkoły Filmowej i Muzeum Kinematografii.

Ze względu na remont Muzeum Kinematografii w Łodzi kolejne odwiedziny odkładamy ale za to planujemy jeszcze w okresie letnim wycieczkę do Szkoły Filmowej w Gdyni. Prawdopodobnie jesienią odwiedzimy też Warszawską Szkołę Filmową.

„Pierwszy Film” jest współfinansowany przez WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE.